Nieprzetarty Szlak » Teatr Kasta

Teatr Kasta

Pochodzenie: Poniatowa – Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Pinokio” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej

Rok założenia: 2005, Poniatowa


Krótka historia:

Teatr powstał w 2005 roku w Środowiskowym Ośrodku Wsparcia „Pinokio” działającym przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej.

Pomysłodawczynią, a później również głównym instruktorem teatralnym grupy była pani Monika Walkiewicz wykazująca się dużym zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami. Po niej funkcję instruktora przejął pan Łukasz Morgut.

Spektakle „Kasty” miały swoją premierę na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Poniatowej. Grupa ma na swoim koncie statuetkę „Pierrota” w kategorii Taniec, za „Wesele Żydowskie” na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Poniatowej 2005 oraz I Miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej „ALBERTIANA 2008”. Współpracę z Nieprzetartym Szlakiem zaczęła w 2008 roku.

W 2013 r. na SANS zespół przedstawił spektakl pt. “Miłość Kwiaciarki”, który był adaptacją utworów Johna Barry’ego, Wojciecha Kilara oraz Jamesa Browna.

Aktorzy:

Justyna Witek, Sylwester Gosik, Zbigniew Kowalczyk, Anna Kowalska, Ilona Zawadzka, Mateusz Buzek, Mateusz Łyżwiński, Michał Stefaniak, Aleksandra Staroń, Katarzyna Ciemior, Łukasz Samołyk, Beata Gurbiel, Roman Gurbiel

Dodaj komentarz

Skip to content